Een kijkje achter de maatschappelijke impact van Sparta Rotterdam

22 juni 2026 - 15:02

Als maatschappelijke organisatie wordt dagelijks samengewerkt met verschillende partners, waaronder overheden en beleidsmakers. Het is belangrijk om ook hen te laten zien wat er in de praktijk gebeurt en welke impact sport kan maken in de samenleving. Wanneer zich de kans voordoet om iemand uit de Tweede Kamer te ontvangen, wordt die dan ook graag benut.

Afgelopen vrijdag bracht VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans een bezoek aan het Sparta Stadion en het Tinus Bosselaar Leercentrum powered by ESET. Tijdens een rondleiding door het stadion werd er een inkijk gegeven in de maatschappelijke activiteiten in Delfshaven en omgeving. Daarbij werd gedeeld hoe de stichting jaarlijks ruim 100.000 deelnemers bereiken en welke impact dat heeft op de mensen en wijken om hen heen.

Ook kwam aan bod hoe belangrijk het is dat juist sportclubs hun maatschappelijke rol pakken. Voetbalclubs beschikken over een unieke aantrekkingskracht en bereiken doelgroepen die niet altijd vanzelfsprekend in beeld zijn bij andere organisaties. Die verbindende kracht biedt kansen om mensen in beweging te krijgen, perspectief te bieden en daadwerkelijk het verschil te maken.

Soms zeggen een rondleiding, de succesverhalen uit de praktijk en de inspirerende omgeving van het leercentrum, waar deelnemers wekelijks aan de slag gaan met hun eigen ontwikkeling, meer dan cijfers alleen.

Dank Ruben Brekelmans, Erik Sjoers en Diederik Van Dommelen voor jullie komst, de oprechte interesse en het fijne gesprek over de maatschappelijke rol die een voetbalclub in haar omgeving kan vervullen.

Hoofdsponsor
Hoofdsponsor