Simpele zege Jong Sparta op een Arubaanse selectie
02 augustus 2023 - 21:12Jong Sparta Rotterdam heeft vanavond een oefenzege geboekt op een Arubaanse selectie. Het elftal dat bestond uit Arubanen, die spelen en wonen in Nederland, werd met 5-0 verslagen. Namens Jong Sparta scoorde Mike Frimpong tweemaal, ook Jorn Triep, Dean Zandbergen en Dano Lourens waren trefzeker.
Jong Sparta is tot dusver goed op weg in de voorbereiding en begint over 2,5 week aan de competitie. In aanloop naar de start van de Betnation Divisie oefent Jong Sparta nog drie keer. Een Arubaanse selectie, dat dus niet uit haar beste internationals, maar alleen uit Arubaanse spelers wonend in Nederland bestond, was daarin de eerste tegenstander. In de selectie van trainer Marvic Bermduez waren voornamelijk spelers opgenomen die actief zijn in de Tweede, Derde en Vierde Divisie. Trainer Jeff Stans kon in dit duel geen beroep doen op Dylan van Wageningen, Delano Vianello, Jay den Haan en Mehmet Yüksel, omdat het viertal gistermiddag in de basis stond bij de oefenwedstrijd van de A-selectie tegen ADO. Dano Lourens, Max de Ligt, Augustin Drakpe en Jesse Bal, die als invallers ook speelden in die wedstrijd, waren wel van de partij.
Jong Sparta nam direct de touwtjes in handen en had na drie minuten al op voorsprong kunnen komen. Aymane Bais bereikte Jorn Triep, maar hij werkte de bal in het zijnet. Testspeler Evagoras Charalampous zorgde wel voor een schot op doel, maar de spits uit Cyprus zag Matthew Lentink redden. Na tien minuten was de voorsprong voor Jong Sparta alsnog daar. Rayvien Rosario zette met een heerlijke steekpass Mike Frimpong voor Lentink. Frimpong omspeelde de doelman en tekende vervolgens voor de 1-0. Hierna waren er kansen voor Triep om Jong Sparta op 2-0 te zetten. Tot tweemaal toe bleek Lentink echter een sta-in-de-weg.
De Arubaanse selectie had niet veel in te brengen en dus leek het een kwestie van tijd tot de 2-0 viel. Die kwam er na ruim twintig minuten spelen ook. Frimpong kwam vanaf de linkerkant van het veld naar binnen en wist met een goed schot ook Sparta’s tweede goal voor zijn rekening te nemen. Na een krap halfuur had Frimpong bijna zijn hattrick te pakken. Lentink wist zijn poging ditmaal echter wel uit zijn doel te ranselen. Twee minuten later kon de goalie alsnog vissen. Na een heerlijk hakje van Aymane Bais gaf Tiziano Vianello voor. Triep kon vervolgens bij de eerste paal de 3-0 maken. Op slag van rust werd het ook nog 4-0. Na een fout in de opbouw bij de Arubaanse selectie schonk Frimpong de bal aan Dean Zandbergen. De pegel van de ingevallen spits belandde in de kruising.
Ook in de tweede helft was het Jong Sparta dat dicteerde. De sterk spelende Rosario had daarbij al snel de 5-0 op zijn schoen, maar zijn puntertje ging net naast. De ingevallen Dano Lourens kreeg in het vervolg van de tweede helft betere kansen. Eerst mocht de spits, die onlangs een profcontract tekende, alleen op Lentink af, maar ging zijn inzet centimeters naast. Tien minuten later probeerde Lourens het met een afstandsschot, maar opnieuw ging zijn poging naast het doel van Lentink. De Arubaanse selectie kreeg na ruim een uur speler haar eerste mogelijkheid. Benjamin Maria, normaal spelend voor VV Duno, schoot ruim naast.
Met nog een kwartier te gaan liet Jong Sparta zich weer eens in het Arubaanse strafschopgebied zien. De meegekomen Alegria Zenguele haalde uit, maar een knappe redding van Lentink voorkwam de 5-0. Tien minuten voor tijd kwam de vijfde Spartaanse treffer alsnog op het scorebord. Lourens, die aasde op een goal, was attent toen hij de bal in het strafschopgebied pardoes voor zijn voeten kreeg.
In de slotseconden van de wedstrijd had het nog 6-0 kunnen worden, maar Hamza el Dahri liet een grote kans onbenut. 5-0 was de eindstand, waardoor Jong Sparta net als afgelopen weekend tegen VV GOES (5-1) een simpele oefenzege boekte. Met iets meer nauwkeurigheid in de tweede helft had de score hoger uit kunnen vallen. Van het weekend oefent Jong Sparta niet, waarna er ik de laatste week van de voorbereiding oefenduels tegen VV Kloetinge en Spakenburg op het programma staan.
Opstelling Jong Sparta Rotterdam:
Kaylen Reitmaier, Tiziano Vianello (69. Alegria Zenguele), Augustin Drakpe, Bob Roodenburg (63. Max de Ligt), Kjeld van den Hoek (80. Jademy Laveist), Hamza el Dahri, Aymane Bais (46. Lancelot Pollard), Rayvien Rosario (69. Owen van der Meer), Evagoras Charalampous (35. Dean Zandbergen), Jorn Triep (46. Dano Lourens), Mike Frimpong (63. Jesse Bal)