Home » Sparta begint oefencampagne met zevenklapper tegen PPSC

Sparta begint oefencampagne met zevenklapper tegen PPSC

28 juni 2025 - 18:23

Sparta Rotterdam is de oefencampagne begonnen met een 0-7 overwinning op PPSC. Mika Host en Nökkvi Thórisson zorgden voor een 0-2 ruststand. In de tweede helft maakte Jelani Seedorf een hattrick, terwijl Lance Duijvestijn en de 15-jarige Gennaro Wijks de andere twee doelpunten voor hun rekening namen.

Vanmiddag begon Sparta Rotterdam met de oefencampagne ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Net zoals vorig jaar speelde Sparta haar eerste oefenwedstrijd in Schiedam. Destijds was Excelsior’20 de tegenstander, vanmiddag namen de Kasteelheren het op tegen PPSC, dat uitkomt in de Vierde Klasse. Trainer Maurice Steijn koos in deze wedstrijd om met twee verschillende elftallen te spelen. In de eerste helft zagen we daarbij vier officieuze debutanten. Doelman Filip Bednarek maakte onder de lat zijn eerste opwachting in Sparta-shirt, terwijl een andere nieuweling Jens Toornstra op het middenveld begon. Daarnaast waren er ook basisplaatsen voor twee jeugdspelers. Lushendry Martes startte als rechtsback, Mika Host begon op de rechterkant in de voorhoede.

Vanaf de aftrap was het al duidelijk dat Sparta een paar maatjes te groot was voor PPSC. Desondanks konden de gastheren lang voorkomen dat Sparta op voorsprong kwam. Dat was ook mede te danken aan het feit dat Joshua Kitolano, Jonathan de Guzmán en Nökkvi Thórisson het vizier niet op scherp hadden staan. Na een kwartier spelen slaagde Sparta er echter alsnog in om op voorsprong te komen. Lushendry Martes stond met een goede actie aan de basis van de 0-1, waarna hij de bal mee gaf aan Mika Host. De aanvaller luisterde zijn debuut direct op met een doelpunt: 0-1. Eén minuut later leek ook de 0-2 al in de maak, toen Joel Ideho met een vlammend schot doelman Joey Jagt onder vuur nam. De sluitpost had echter een uitstekende redding in huis, al had hij ook wat hulp van de paal nodig. Niet veel later was het Jens Toornstra die de 0-2 op zijn schoen had. De middenvelder kwam oog in oog met Jagt, die wederom liet zien over een prima reactievermogen te beschikken.

In het laatste halfuur schroefde Sparta het tempo nog maar eens op, waarbij het nieuwe kansen kreeg op de tweede treffer. Op aangeven van Patrick van Aanholt was er een goede kopkans voor Thórisson, maar hij knikte de bal naast. Even later doorzag Jagt een chipje van de mee opgekomen Tijs Velthuis. Na 35 minuten spelen viel Sparta’s tweede treffer alsnog. Thórisson werd in het strafschopgebied aangespeeld door Joshua Kitolano, waarna hij zich handig vrij kapte. Met een prima schuiver klopte de spits vervolgens Jagt in de korte hoek: 0-2. Op slag van rust leek Thórisson ook de 0-3 te maken, maar werd zijn goal afgekeurd wegens buitenspel. Desondanks had de derde treffer alsnog in de eerste helft kunnen vallen. De Guzmán kon van dichtbij koppen, maar zag Jagt niet voor het eerst vanmiddag uitstekend redding brengen.

In de tweede helft begon Sparta met elf andere namen, waarbij we in Rik Suur en Lance Duijvestijn twee nieuwe officieuze debutanten zagen. Die Duijvestijn had slechts zeven minuten nodig om zijn eerste goal te maken. Pelle Clement stond met een hakje aan de basis van de 0-3, waarna Duijvestijn prima raak schoot. Vlak hierna leek Jelani Seedorf de 0-4 op het wedstrijdformulier te zetten, na wederom goed voorbereidend werk van Clement. De spits vond echter Gio van den Hoogenband op zijn weg, die de tweede helft onder de lat stond bij PPSC. Even later maakte Seedorf alsnog Sparta’s vierde van de middag. De aanvalsleider werd bediend door Boyd Reith, die op zijn beurt diep werd gestuurd door Duijvestijn. Voor een leeg doel zette Seedorf de 0-4 op het scorebord.

In de laatste twintig minuten, die begonnen met het debuut van de 15-jarige Genarro Wijks, was Duijvestijn dicht bij de 0-5. Op aangeven van Reith schoot de middenvelder echter rakelings naast. Nog geen minuut later scoorde Sparta alsnog. Ayoni Santos bediende Seedorf, die met een hard schot zijn tweede van de middag maakte: 0-5. Niet veel later konden de duizenden toeschouwers het volgende doelpunten aanschouwen, ditmaal was Wijks de afmaker. De aanvaller kreeg de bal in de kluts mee, maar schoot in de verre hoek koelbloedig raak. Daardoor werd Wijks een van de jongste doelpuntenmakers ooit voor Sparta. Uiteindelijk zou het in 0-7 eindigen. Van den Hoogenband liet een schot van Mohamed Nassoh los, waar Seedorf van profiteerde. Vanuit de rebound maakte de spits zijn hattrick compleet.

Daardoor won Sparta eenvoudig met 0-7 van PPSC. Woensdag staat de volgende oefenwedstrijd op het programma, als de Kasteelclub een bezoek brengt aan het Westlands Elftal. De aftrap in ‘s-Gravenzande is om 19.30 uur.

Opstelling eerste helft:

Filip Bednarek, Lushendry Martes, Max de Ligt, Tijs Velthuis, Patrick van Aanholt, Joshua Kitolano, Mika Host, Jonathan de Guzmán, Nökkvi Thórisson, Jens Toornstra, Joel Ideho

Opstelling tweede helft:

Rik Suur, Boyd Reith, Marvin Young, Rick Meissen, Mike Kleijn (68. Genarro Wijks), Julian Baas, Ayoni Santos (85. Jason Inocencio), Pelle Clement, Jelani Seedorf (85. Egeron Gorisson), Lance Duijvestijn, Mohamed Nassoh