Home » Thuiswedstrijd voor Jong Sparta tegen Excelsior Maassluis

Thuiswedstrijd voor Jong Sparta tegen Excelsior Maassluis

17 mei 2024 - 11:09

Zaterdagmiddag staat voor Jong Sparta Rotterdam mogelijk de laatste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma. De Kasteelheren nemen het daarin op tegen de gastheer van Sportpark Dijkpolder: Excelsior Maassluis. De aftrap in Maassluis is om 15.30 uur.

Het is in ieder geval de laatste thuiswedstrijd in de reguliere competitie voor Jong Sparta, al hoeft het nog niet de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen te zijn. Mogelijk wacht er voor Jong Sparta namelijk nog Play-Offs. Momenteel ligt dat echter niet voor de hand, want met nog twee wedstrijden te gaan, staat de formatie van trainer Jeff Stans er goed voor. Jong Sparta staat met een zevende plaats in het linkerrijtje en heeft één punt meer dan Jong Almere City. In de laatste twee weken deden de Rotterdammers uitstekende zaken. Eerst werd VV Katwijk na een bizar spektakelstuk verslagen. Met het ingaan van de blessuretijd keek Jong Sparta nog tegen een 3-2 achterstand aan, maar door doelpunten van Dano Lourens en Jaïr Haakmat won de Kasteelclub met 3-4. Na deze belangrijke drie punter, werd er vorige week tegen een andere Katwijkse ploeg opnieuw in extremis een resultaat geboekt. Lang stond het 1-2 in Maassluis, maar in de zesde minuut van de blessuretijd bezorgde Max de Ligt Jong Sparta met een late gelijkmaker één punt. Bij een zege zaterdag op Excelsior Maassluis is Jong Sparta officieus veilig, mits alle andere concurrenten eveneens winnen, anders handhaven de rood-witten zich officieel.

Excelsior Maassluis is een van de weinige clubs in de Betnation Divisie die ook nog ergens voor speelt. De Tricolores kunnen de nacompetitie nog ontlopen, al heeft het daarvoor twee zeges nodig in de laatste twee wedstrijden. De achterstand op nummer 15 SVV Scheveningen is namelijk vier punten. Met een 16e plaats zal het seizoen van Excelsior Maassluis verlengd worden met de Play-Offs voor promotie / degradatie naar de Derde Divisie. De ploeg van Steye Jacobs beleefde een matige eerste seizoenshelft, waarin het alleen in speelronde 3 een zege boekte. Jong Almere City FC werd daarin met 5-3 verslagen. Na de jaarwisseling ziet het er wat rooskleuriger uit voor Excelsior, dat mede door een aantal fraaie zeges directe degradatie ontliep. Zo werd FC Lisse met 5-0 geklopt en waren de Maasluizenaren ook met 1-0 te sterk voor vv Noordwijk. Met nederlagen tegen Koninklijke HFC (0-3), Kozakken Boys (2-1) en Quick Boys (5-0) kwam de klad er tijdelijk in voor Excelsior, maar de laatste weken is de voormalig kampioen van de Topklasse op stoom. Er werd gewonnen van Rijnsburgse Boys (2-0) en Koninklijke HFC (0-1), waarna Excelsior twee weken geleden ook nog knap te sterk was voor AFC (2-1). De zegereeks stopte echter vorige week bij VV Katwijk. Excelsior kwam nog wel op voorsprong, maar ging met 2-1 ten onder.

Tegen Excelsior Maassluis weet Jong Sparta vaker wel te winnen dan niet. De laatste thuiszege dateert nog van op Het Kasteel, toen Pepijn Doesburg met twee treffers Jong Sparta naar de drie punten schoot. Het slotakkoord kwam in die wedstrijd van Delano Vianello. Vorig seizoen eindigde de thuiswedstrijd in Maassluis in 3-3. In die wedstrijd gaf Jong Sparta nog een 3-1 voorsprong weg. Eerder dit seizoen was een goal van Jorn Triep genoeg voor een 0-1 overwinning.

Bij Excelsior Maassluis zien we acht spelers met een verleden bij Sparta. Pieter Langedijk is uiteraard de bekendste met 34 wedstrijden in het eerste elftal. Verder kwamen ook Yaël Eisden (12) en Gaultiér Overman (2) tot optredens in de hoofdmacht. Kevin Ringeling, Darwin Heuvelman en Vincent Schippers doorliepen de jeugdopleiding, maar kwamen niet verder dan Jong Sparta. Daarnaast hebben Calvin Tureaij en Kaylan Muis ook nog een verleden in de jeugdopleiding van Sparta.

Ook dit seizoen hebben seizoenkaarthouders van Sparta weer gratis toegang bij alle thuiswedstrijden van Jong Sparta. Er is geen online kaartverkoop, maar aan de deur zijn er wel kaarten beschikbaar. Voor volwassenen kost een kaartje €10, voor kinderen €5.

Gaultiér Overman, vorig seizoen met Jong Sparta nog in actie tegen Excelsior Maassluis, nu zelf speler van de Tricolores (Foto: Mischa Keemink)