Home » Wegen Frank Kooiman en Sparta scheiden

Wegen Frank Kooiman en Sparta scheiden

09 juni 2025 - 16:00

Frank Kooiman is volgend seizoen niet langer keeperstrainer van Sparta Rotterdam. De 55-jarige voormalig doelman van Sparta was sinds 2010 actief als keeperstrainer bij de Kasteelclub.

Alvorens Frank Kooiman keeperstrainer werd bij Sparta doorliep hij als jonge doelman de jeugdopleiding van Sparta en maakte hij in 1994 zijn Eredivisiedebuut in het keepersshirt van Sparta. Nadat Edward Metgod besloot om er nog een jaar aan vast te plakken in de zomer van 1996 vertrok Kooiman naar VVV om vervolgens via een omweg, die hem ook nog langs FC Utrecht bracht, weer terug te keren als eerste doelman bij Sparta.

Behoudens een korte verhuurperiode aan PSV, waarmee hij landskampioen werd, kwam Frank Kooiman tot 182 competitiewedstrijden voor Sparta waarna hij zijn actieve spelersloopbaan afsloot bij FC Dordrecht.

Sparta Rotterdam wenst Frank Kooiman veel succes bij zijn volgende stap in zijn carrière.

2004 – Kwartfinale KNVB Beker (Sparta – N.E.C.) – Frank Kooiman stopt penalty, Sparta gaat naar halve finale. (Cor Vos)